Vážené kolegyne a kolegovia,

radi by sme Vás informovali o pripravovanej konferencii Smerovanie STK na Slovensku a v EU, Rok s novým zákonom 106/2018, ktorá sa bude konať 2.mája 2019 v Bratislave v Hoteli CROWNE PLAZA.

Konferencia si bude všímať rok účinnosti nového zákona 106/2018 a súčasnú situáciu a zmeny v oblasti technických a emisných kontrol a v oblasti kontroly originality, z pohľadu Slovenska a tiež z pohľadu vývoja v EÚ. Konferencia je pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR, organizuje ju spoločnosť SLOVDEKRA s.r.o. a partnerskými organizáciami sú spoločnosti TESTEK, S-EKA, IRIS IDENT, BECEP a Cech predajcov a autoservisov SK. Konferenciu prisľúbil slávnostne otvoriť pán MSc. Peter Varga, MBA, Generálny riaditeľ sekcie Cestná doprava – Ministerstvo dopravy a výstavby SR a zahraničných účastníkov zabezpečí DEKRA SE Stuttgart, DEKRA Automotive Deutschland a DEKRA Automotive Poland.

Organizátori si pripravili zaujímavý program. Prednášky sa budú týkať vývojových tendencií a skúseností STK v SR, ČR a PL, skúseností KO, TK a EK s aplikáciou zákona 106/2018 z pohľadu ministerstva aj praxe, príčin dopravných nehôd ako následok nevyhovujúceho technického stavu cestného vozidla, navrhovaných legislatívnych zmien vyplývajúcich z tragických dopravných nehôd vozidiel nepravidelnej prepravy osôb a reálne príklady nevyhovujúcich technických stavov vozidiel, ktoré mali STK odhaliť. Jedna z prednášok sa bude týkať aj Certifikovaného miesta opravy, čo bude mať zrejme vplyv aj na prácu znalcov pri stanovení všeobecnej hodnoty vozidla a posúdení opravy vozidla. Podrobný program si môžete pozrieť TU.

V prípade záujmu zúčastniť sa konferencie je potrebné vyplniť prihlášku- NÁVRATKU (klikni sen na stiahnutie prihlášky) a zaslať ju mailom na adresu: konferencia@slovdekra.sknajneskôr do 15.04.2019. Ak by ste potrebovali ubytovanie alebo parkovanie v blízkosti miesta konania, je potrebné vyznačiť to na NÁVRATKE. Podrobné info ku konferencii nájdete TU.

Za Asociáciu znalcov cestnej dopravy sa konferencie zúčastníme a pre členov prinesieme podrobné info, ktoré budete môcť použiť pri svojej znaleckej praxi. Budeme radi ak sa konferencie tiež zúčastníte.

AZCD, Ing. Vojtech Hóbor

No comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *