Vážené kolegyne a kolegovia,
radi by som Vám predstavil odbornú publikáciu Aktívna a pasívna bezpečnosť vozidla od autora s odborníka z USI Žilina,  Ing. Petra Vertaľa, Ph.D..

Ide o odbornú publikáciu s ISBN, teda je možné sa na ňu odvolávať aj v znaleckých posudkoch. V knihe je vysvetlená problematika dopravnej nehody a škodovej udalosti, ako aj ukazovatele dopravnej nehodovosti. Celá kapitola knihy je venovaná rozboru dopravných nehôd z pohľadu následkov na životoch a zdraví, vplyvu alkoholu, veku a praxe vodičov na nehodovosť. V kapizole venovanej aktívnej bezpečnosti sa dozviete viac o LIDARE, princípoch laserového diaľkomeru, skenovacieho systému vozidla a jeho použití v autonómnych vozidlách. V knihe je vysvetlený princíp a použitie radorav vo vozidlách, ako aj typológia a funkcia kamerových systémov. Samostatná kapitola je venovaná testovaniu prvkov aktívnej bezpečnosti a testom nárazu vozidla do vozidla, bicykla a motocykla. Vysvetlená je funkcia systému monitorovania jazdných pruhov a vyhodnotené sú aj výsledky testov systémov aktívnej bezpečnosti vozidiel. V časti knihy zaoberajúcej sa paívnou bezpečnosťou nájdete opis testovacích figurín, pohyblivej bariéry a vysvetlená je problematika čelných nárazov s rôznym stupňom prekrytia. Vyhodnotené sú výsledky testov pasívnej bezpečnosti a HIC kritéria.

Členovia Asociácie znalcov cestnej dopravy majú túto knižku bezplatne k dispozícii v členskej sekcii (v sekcii LITERATÚRA) a rovnako tam nájdu aj video z prednášky Ing. Petra Vertaľa, Ph.D. k danej problematike (v sekcii ONLINE KONFERENCIE). Ak zatiaľ nie ste členom asociácie, môžete sa ním stať zaplatením Členského príspevku 40€ po vyplnení objednávky kliknutím SEM.

Znalci a odborná verejnosť, ktorí nie sú členmi Asociácie znalccov cestnej dopravy, si môžu zakúpiť odbornú publikáciu Aktívna a pasívna bezpečnosť vozidla priamo od autora, ktorého môžu kontaktovať mailom: peter.vertal@usi.sk 

 

Ďakujeme za vašu podporu a v prípade otázok ma prosím neváhajte kontaktovať.
S pozdravom
Ing. Vojtech Hóbor, AZCD

No comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *