UPDATE: 19.10.2020 15:00hod

 

Vážené kolegyne a kolegovia,
jedna z plánovaných prednášok na 17.WORKSHOPe pre znalcov cestnej dopravy, ktorý sa mal konať 2.-3.10.2020 a bol kvôli vyhláseniu Mimoriadneho stavu v SR zrušený, bola na tému Moderné metódy dokumentovania miesta dopravnej nehody. Jednou z týchto metód je aj mapovanie miesta dopravnej nehody pomocou DRONU. Túto prednášku sme sa rozhodli spracovať formou ONLINE vysielania, ktoré bude prebiehať 20.10.2020 o 18:00hod, preto si prosím poznačte tento termín do kalendára a rezervujte si cca 2h času. O spôsobe pripojenia sa na online vysielanie vás budeme ešte informovať a pripravíme pre vás aj prehľadný návod, ako sa vysielania zúčastniť.

TÉMA ONLINE VYSIELANIA:
Predmetom vysielania bude oboznámenie sa s aktuálnym stavom legislatívy a požiadavkami, ktoré je potrebné splniť na získanie povolenia na prevádzkovanie Dronu. Odborník a školiteľ pre bezpilotné lietadlá vám predstaví postup, ako je možné najefektívnejšie a najrýchlejšie získať licenciu a aké k tomu potrebujete získať vedomosti. Predstavíme vám aj softvérové aplikácie, ktoré sa používajú pri spracovaní nasnímaných dát z Dronu a predstavíme vám aj aktuálne dostupné modely Dronov vhodné pre účely dokumentovania miesta dopravnej nehody. Pracujeme aj na ukážke praktických príkladov z praxe, ako sa dá miesto DN dokumentovať Dronom, aké to má výhody a aký dostanete z meraní výstup. K prednáške sa pripoja aj naši kolegovia Ing. Milan Holéci a Ing. Henrich Horňáček, ktorý už dokumentovanie miesta dopravnej nehody dronom používajú v praxi.

TERMÍN ONLINE VYSIELANIA:
20.10.2020 o 18:00hod
Nakoľko pôjde o prvé online vysielanie, prosím rezervujte si čas od 17:45hod na pripojenie, aby sme pred zahájením online prenosu mohli poradiť a pomôcť s pripojením každému záujemcovi, ktorý sa chce zúčastniť vysielania. Predpokladaný čas trvania prednášky je cca 1hodina a vyčlenili sme priestor aj na otázky, cca 30min.

MIESTO ONLINE VYSIELANIA:
Online vysielanie bude prebiehať v prostredí Microsoft Teams. Do mailu sme vám poslali link na ktorý je potrebné kliknúť a budete presmerovaní na internotový prehliadač vášho počítača/tabletu (Chrome, Explorer, Mozila, Firefox, Safari). V prehliadači sa vám otvorí ponuka troch možností a kliknutím na tú strednú (Pokračovať v tomto prehliadači) sa priamo dostanete na pripojenie k prednáške. Nie je potrebné inštalovať ani sťahovať žiadnu aplikáciu. Pokiaľ ste nedostali mailom inštrukcie a link na pripojenie, prosím kontaktujte ma mailom na znalci@znalci.sk.

TECHNICKÉ VYBAVENIE K PRIPOJENIU:
Online prednáška bude prebiehať priamo v internetovom prehliadači a preto nebudete potrebovať stiahnuť ani zakúpiť žiadny program, aplikáciu. Odporúčame na sledovanie vysielania použiť PC alebo notebook, prípadne väčší tablet, aby ste videli detal prezentácie. Prosím pozatvárajte si všetky nepotrebné súbory na počítači, programy pripojené na internet a vypnite si zvonenie telefónu, notifikácie na PC. Nakoľko sa všetky zvuky z vášho okolia môžu prenášať cez mikrofón do online prednášky, prosím po začatí predníšky o vypnutie mikrofónu v ovládacej lište (je prečiarknutý, keď je vypnutý).

Kliknutím SEM si môžete stiahnuť PDF dokument s postupom pripojenia sa na online vysielanie.

PRIESTOR NA OTÁZKY:
Pokiaľ máte nejaké otázky, na ktoré by ste počas vysielania chceli dostať odpoveď, prosím pošlite ich vopred na mail: znalci@znalci.sk . Pravdepodobne bude možné po ukončení vysielania priamo sa pýtať prednášajúceho (o tejto možnosti vás budeme informovať po finálnom výbere Online školiacej miestnosti), prípadne môžete otázky písať aj počas vysielania na mail: znalci@znalci.sk .

ŠKOLENIE A ZÍSKANIE POVOLENIA:
V prípade, že vás táto metóda dokumentovania miesta dopravnej nehody osloví, pripravili sme aj špeciálny kurz s teoretickou a praktickou výučbou pre znalcov cestnej dopravy, ktorý plánujeme spustiť v novembri 2020. Počas online prednášky vás budeme informovať o časovom rozsahu a následnosti jednotlivých krokov, ktoré je potrebné vykonať/absolvovať za účelom získania povolenia na prácu s dronom. Pripravíme pre vás aj prehľad investícií do školenia, poplatkov a nákladov na zaobstaranie dronu. Na výber je niekoľko modelov, ktoré sú vhodné pre účely dokumentovania miesta dopravnej nehody a ku každému vám uvedieme jeho výhody, prípadne nevýhody ako aj vzájomné porovnanie.

Ďakujeme za vašu podporu a v prípade otázok ma prosím neváhajte kontaktovať.

S pozdravom
Ing. Vojtech Hóbor, AZCD

No comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *