Vážené kolegyne a kolegovia,
tvrdo sme pracovali na zorganizovaní 17.WORKSHOPU pre znalcov cestnej dopravy organizovaného Asociáciou znalcov cestnej dopravy. Veľa z vás prejavilo predbežný záujem zúčastniť sa workshopu a mnohí ste už zaplatili aj vložné na workshop.

V piatok 18.09.2020 Úrad verejného zdravotníctva vydal nové nariadenie, ktoré sa týka aj organizovania hromadných podujatí. Osobne som kontaktoval pobočku Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši a komunikoval som aj s vedením hotela Družba ohľadne tohto nariadenia. Včera sme obdržali vyjadrenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, že vzhľadom na aktuálnu situáciu ohľadne COVID 19, zahraničných prednášajúcich z Nemecka a Českej republiky NIE JE MOŽNÉ plánovaný workshop 2.-3.10.2020 zorganizovať. Vzniknutej situácie je nám veľmi ľúto, nakoľko sme sa tešili na osobné stretnutie znaleckej komunity ako aj na hodnotné prednášky. Termín workshopu bude presunutý na rok 2021 a po jeho spresnení vás budeme včas informovať, aby ste si mohli rezervovať čas na účasť.

Zaplatené vložné na účet asociácie Vám spolu s dobropisom zašleme naspäť v priebehu budúceho týždňa. Nakoľko ste si ubytovanie rezervovali priamo v hoteli, kontaktujte hotel Družba za účelom storna. Hotel je už informovaný z preložení termínu konania workshopu. Pokiaľ by ste mali problémy so stornovaním ubytovania, prosím kontaktujte nás.

Nakoľko niektoré prednášky boli viazané na dohodnutú spoluprácu a sprostredkovanie programu použiteľného pri stanovení koeficientu dopytu trhu a získanie vzorky trhu aj ku spätnému dátumu, aby sme s jeho uvedením nemuseli čakať do termínu nového workshopu, pripravíme pre vás online informáciu k funkciám a podmienkam použitia tohto programu. O termíne a spôsobe získania prístupu k online vysielaniu a návodu na obsluhu programu vás včas informovať na stránke znalci.sk ako aj mailom.

Jedna z plánovaných prednášok bola na tému Moderné metódy dokumentovania miesta dopravnej nehody. Jednou z týchto metód je aj mapovanie miesta dopravnej nehody pomocou DRONU. Plánovaná prednáška mala byť spojená aj s praktickou ukážkou a vysvetlením celého procesu získania oprávnenia na použitie DRONU v znaleckej praxi. Nakoľko tento proces obnáša teoretickú prípravu, zloženie teoretickej skúšky a nalietanie predpísaného množstva hodín počas zácviku, rovnako sme sa dohodli s prednášajúcim, že pripravíme online formu tejto prednášky. V prípade, že vás táto metóda dokumentovania miesta dopravnej nehody osloví, pripravili sme aj špeciálny kurz s teoretickou a praktickou výučbou pre znalcov cestnej dopravy, ktorý plánujeme spustiť ešte pred koncom roka 2020. O termíne konania tohto online seminára a spôsobe prihlásenia sa vás budeme informovať na stránke znalci.sk a mailom.

Máme pre vás pripravené aj ďalšie novinky, ktoré sme plánovali prezentovať na 17.WORKSHOPE znalcov cestnej dopravy a budeme vás o nich priebežne informovať.
Ďakujeme za vašu podporu a pochopenie. Prajeme veľa zdravia a bezproblémové zvládnutie tejto zložitej situácie.

S pozdravom
Ing. Vojtech Hóbor, AZCD

No comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *